3DEXPERIENCE - SIMULIA

Gelişmiş Analiz Simülasyon Araçları

Gerçek Dünya Analizi

3DEXPERIENCE SIMULIA, SOLIDWORKS kullanıcı tabanına karmaşık analiz için bir dizi simülasyon aracı sunar. SIMULIA ile kullanıcılar, gerçek dünya fiziğini maksimum doğrulukla yakalamak için simülasyon uzmanlıklarını masaüstü simülasyon araçlarının ötesine genişletebilirler. Yapısal Analiz, Akışkanlar Dinamiği, Termal Analiz ve Enjeksiyon kalıplama simülasyonu gibi kapsamlı hesaplamalarınızın tek bir ortamda çözümlenmesi sağlanabilir. Ayrıca kullanıcılar, herhangi bir ek donanım gereksinimi olmadan analiz sürelerini kısaltmak ve çoklu tasarım yinelemelerini keşfetmek için bulut bilişim özelliklerinden yararlanabilirler.

Yapısal Simülasyon

SIMULIA'daki Yapısal Simülasyon araçları, kullanıcıların dünyaca ünlü ABAQUS Sonlu Eleman Analizi (FEA) çözücüsünü kullanarak tasarımlarının performansını değerlendirmelerine olanak tanır. Analizciler ve tasarımcılar, davranışlarını tahmin etmek ve ürünlerinin yaşam döngüsünü en üst düzeye çıkarmak için statik ve dinamik analizler gerçekleştirebilir. 3DEXPERIENCE platformunda bulunan iş birliği araçları ile kullanıcılar artık bu ABAQUS Simulation ortamında yerel SOLIDWORKS geometrisi ile çalışabilir.

Akış Simülasyonu

Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği veya CFD, sayısal analiz yoluyla akışkan akış alanlarının çözümüyle ilgilenen bir tekniktir. SIMULIA portföyündeki Fluid Dynamics Engineer rolü, akışkan akışı ve ısı transferi zorluklarını ele alan bir CFD programıdır. Tipik SOLIDWORKS kullanıcısı ve analizciler için tasarlanan bu program, valf tasarımı, ısı eşanjörleri, aerodinamik, turbo makineler, yaşam bilimleri ve petrol ve gaz gibi alanlardaki dahili ve harici sorunları çözen temel özelliklere sahiptir. Program ayrıca yüzey gerilimi, dönen bölgeler ve serbest yüzey akışı gibi çeşitli gelişmiş özellikleri de sunar ve kullanıcıların karmaşık sıvı senaryolarını doğru bir şekilde simüle etmesine olanak tanır.

Plastik Simülasyonu

SIMULIA portföyündeki plastik enjeksiyon mühendisi rolü, plastik eriyiğin kalıp boşluğuna akışını simüle eder ve parça tasarımcılarının, kalıp tasarımcılarının ve enjeksiyonlu kalıp imalatçılarının ürünlerini doğrulamalarına ve optimize etmelerine yardımcı olacak sonuçlar sağlar. Kullanıcılar, kalıp tekrarını azaltırken yüksek kaliteli, üretilebilir bir ürün sağlamak için kısa akışlar, çukur izleri, kaynak çizgileri ve parça eğriliği gibi yaygın plastik parça kusurlarını tahmin edebilir. 3DEXPERIENCE platformunda bulunan bu teknoloji ile kullanıcılar bulut bilişim, rehberli iş akışları ve SOLIDWORKS CAD bağlantısı gibi ortak özelliklerden yararlanabilir

Analiz Rolleri

İşte 3DEXPERIENCE platformunda SIMULIA gücünü hissedeceğiniz roller.

STRUCTURAL DESIGNER

Masaüstü

Tasarımcılar/Mühendisler

FEA Analizcileri

CAE Mühendisleri

Tasarımınızın statik yapısal performansını görün

Çalışma Türleri: Doğrusal Statik, Frekans ve Termal Analiz

SOLIDWORKS’e bağlanabilme

STRUCTURAL ENGINEER

Masaüstü

Tasarımcılar/Mühendisler

FEA Analizcileri

CAE Mühendisleri

Montajların statik ve titreşim performansını analiz edin. 

Çalışma Türleri: Doğrusal Statik, Harmonik ve Modal Geçici Durum Analizi

SOLIDWORKS’e bağlanabilme

STRUCTURAL PERFORMANCE ENGINEER

Masaüstü

Tasarımcılar/Mühendisler

FEA Analizcileri

CAE Mühendisleri

Büyük deformasyon ve karmaşık temas etkileşimlerini içeren sorunları çözmek için Doğrusal Olmayan Statik ve Dinamik Analiz etüt türlerini kullanın.

Doğrusal olmayan malzeme davranışını yakalayın. Metaller, plastikler, kauçuklar, nikel – Titanyum alaşımları

Gelişmiş hexahedral meshleme

Zaman kazanmak için bulutta hesaplama

 

STRUCTURAL MECHANICS ENGINEER

Masaüstü

Tasarımcılar/Mühendisler

FEA Analizcileri

CAE Mühendisleri

Explicit Dynamic çözücü ile kaza, darbe ve üretim senaryolarını analiz edin.

Rastgele titreşim ve karmaşık frekans analizi.

Deneysel test verileri için malzeme kalibrasyonu uygulaması.

Zaman kazanmak için bulutta hesaplama.

FLUID DYNAMICS ENGINEER

Masaüstü

Tasarımcılar/Mühendisler

FEA Analizcileri

CAE Mühendisleri

Bu üst düzey CFD çözümü ile Akışkan Mekaniği ve Isı Transferi zorluklarını çözün.

Otomatik akışkan hacmi tanımlama.

Gelişmiş özellikler Sliding Mesh, serbest yüzey akışları ve sıvı-yapı etkileşimi gibi.

SOLIDWORKS’e bağlanabilme.

PLASTICS INJECTION ENGINEER

Masaüstü

Tasarımcılar/Mühendisler

FEA Analizcileri

CAE Mühendisleri

Kalıpların yeniden revize edilmesini azaltmak için enjeksiyon kalıplama sürecini simüle edin.

Kısa akışları, kaynak çizgilerini, çökme izlerini ve parça çarpıklığını tahmin edin.

Hazırlık yaparken akıllı kılavuz desteği.

Zaman kazanmak için bulutta hesaplama.

Sıkça Sorulan Sorular

3DEXPERIENCE Simulia rolleri hakkında merak ettikleriniz

Yapısal Tasarımcı, tasarımcılara sorunlu noktaların nerede olduğunu ve tasarımlarının şirketlerinin tasarım gereksinimlerini karşılayıp karşılamayacağını hızla göstererek tasarımlarını geliştirmelerine yardımcı olabilir. Örneğin, bir tasarım ilk bakışta makul görünebilir. Ancak tasarımcılar, yük altındaki davranışını simüle etmek için Structural Designer'ı kullandıklarında, belirli bölgelerin aşırı yüklendiğini ve değiştirilmesi gerektiğini görebilirler. Aynı şekilde, belirli bölgelerin yetersiz yüklendiğini ve belki de ürün performansına zarar vermeden boyutlarının küçültülebileceğini görebilirler. Hangi tasarımın en iyi sonucu verdiğine karar vermek için kolay ancak güçlü karşılaştırma araçları da mevcuttur. Structural Designer, kullanıcıların eski tasarım fikirlerinden daha ileri gitmesine, mevcut duruma meydan okumasına ve ürün geliştirme sürecinde yenilikler yapmasına yardımcı olur.

SOLIDWORKS için Collaborative Designer gibi Structural Designer, 3DEXPERIENCE platformunun bir parçasıdır. Aynı platformun parçası olmak, uygulamalar arasında doğal bir entegrasyon seviyesi sağlar. Kullanıcılar SOLIDWORKS'te bir ürün tasarlayabilir ve modellerinin simülasyon yönlerini tanımlamak için sorunsuz bir şekilde Structural Designer'a gidebilir. Tasarım ve simülasyon modelleri ilişkiseldir. CAD modelindeki değişiklikler, simülasyonla çalışırken kullanıcı tarafından tek bir tıklamayla güncellenebilir, bu da hızlı “eğer” yinelemelerine izin verir.

Structural Designer, yapısal doğrusal statik, sabit durumlu termal, doğal frekanslar ve doğrusal burkulma simülasyon yetenekleri sunar. Ürün performansının doğru bir şekilde değerlendirilmesi için herhangi bir tasarımcının çalıştırması gereken en yaygın iş akışlarına yanıt verir.

Evet. Structural Designer, ihtiyaca bağlı olarak tek tek bileşenlerin veya birçok bileşenin montajlarının simülasyonu için kullanılabilir. Montajlarla çalışırken kullanıcılar, dahil edilecek bileşenleri seçmek, montajın doğru bir temsili için bileşenler arasındaki etkileşimleri ve bağlantıları tanımlamak için çeşitli seçeneklere sahiptir.

Structural Designer, ürün tasarımcılarına tasarımlarını geliştirmelerine ve doğrulamalarına yardımcı olmak için rehberlik sağlamaya odaklanır. Bu odakla, ürün tasarımcıları için gerekli olan simülasyon yetenekleri seçilmiştir. Daha gelişmiş simülasyon yeteneklerine ihtiyaç duyan kullanıcılar, aynı kullanıcı arayüzü ve Abaqus teknolojisi ile aynı platform üzerinde diğer yapısal simülasyon rollerini kullanabilirler.

Bunlar sonraki seviyelerdir:

- Komple ağ oluşturma ve modellemenin yanı sıra harmonik simülasyon yetenekleri için Yapısal Mühendis

- Karmaşık malzemeler, karmaşık temaslar ve büyük deformasyonlar içeren doğrusal olmayan simülasyonlar için Yapısal Performans Mühendisi

- Açık dinamikler, yüksek hızlı olaylar, malzeme kalibrasyonu, geometri hazırlama ve basitleştirme araçları için Yapısal Mekanik Mühendisi

Tasarımcılar, istenirse diğer rollerden birinde doğrudan bir Yapısal Tasarımcı modeli açabilir ve daha gelişmiş simülasyon davranışlarını değerlendirebilir.

- Bulut tabanlıdır, yani doğal olarak hafif sonuçlar, iş birliği, bir bulut bilgi işlem seçeneği ve SaaS abonelik modeli sunar.

- Kanıtlanmış ve güvenilir Abaqus teknolojisini kullanır; kullanıcılar gerektiğinde daha güçlü rollere kadar ölçeklenebilir.

- Tasarımcılar için en yaygın simülasyon prosedürlerini sunar: doğrusal statik, termal, frekans ve burkulma.

- Etkileşimli ve rehberli bir kullanıcı asistanı ile öğrenmesi kolaydır.

Structural Designer ile simülasyon verileri, modelleme verilerinin geri kalanıyla birlikte 3DEXPERIENCE sunucusunda depolanır. Bu, tasarımcıların simülasyon verilerine istedikleri zaman herhangi bir yerden erişebilecekleri anlamına gelir. Simülasyon verilerini yerel olarak veya dizüstü bilgisayarlarda depolayan kişilerle ilişkili kayıp potansiyelinden etkilenmez. Ayrıca simülasyon modellerinin platform içindeki diğer kullanıcılarla paylaşılmasını daha iyi sağlar. Kullanıcının simülasyon sonuçlarını yerel olarak saklama seçeneği olduğunu unutmayın.

Bir simülasyon tamamlandığında, tasarımcı model ve simülasyon sonuçlarını şirket içinde ve dışında başkalarına iletebilir. Tasarımcılar simülasyon bulgularını Swym topluluklarında paylaşabilir, böylece tüm proje paydaşları verileri kolayca gözden geçirebilir. Benzersiz mühendislik iş birliği için tüm 3D simülasyon sonuçlarını bir web panosu aracılığıyla paylaşabilirler.

Teklif Al

3DEXPERIENCE platformunun simülasyon araçlarını keşfetmek için hemen teklif alın.